Marzenia piękna rzecz

leicester
Już we wtorek rewanżowe spotkanie pomiędzy Leicester i Atletico Madryt. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem 1-0 drużyny z Madrytu, wynik ten nie jest wcale taki zły dla ekipy mistrza Anglii. Pierwszy mecz nie był porywającym spotkaniem pełnym emocji, jednak rewanż zapowiada się bardzo ciekawie.
Awans Atletico jest obowiązkiem tej drużyny, awans Leicester jest rozpatrywany natomiast jako marzenie drużyny i kibiców. Presja i to olbrzymia jest na Atletico Madryt, które sezon temu mierzyło się w finale tych rozgrywek. Ekipa Diego Simeone celuje zawsze bardzo wysoko w rozgrywkach europejskich. Gra Leicester w Lidze Mistrzów jest dla nich nagrodą za poprzedni sezon ligowy, oni jednak nie zadowolili się samym udziałem w rozgrywkach i ambitnie walczą w każdym meczu o zwycięstwo.
Drużyna Leicester nie jest oczywiście faworytem do awansu, jednak już nie takie niespodzianki miały miejsce. W mojej opinii awans Leicester nie byłby tak wielkim zaskoczeniem, ponieważ w rewanżu mają spore szanse na zwycięstwo, pytanie tylko czy to zwycięstwo jest w stanie dać im upragniony awans. Leicester ma znacznie mniejsze doświadczenie w rozgrywkach europejskich niż Atletico, ale może właśnie ta świeżość i przysłowiowy „luz” pomoże im ograć ekipę z Hiszpanii.
Atletico co prawda wygrało u siebie 1-0 ale nie jest to duża zaliczka przed rewanżem. Drużyna z Hiszpanii nie straciła bramki co jest na plus, jednak strzelili tylko jedną, co łatwo odrobić w rewanżu przy odrobinie szczęścia. Diego Simeone jest świetnym strategiem i na pewno doskonale przygotuje swój zespół i taktykę na mecz w Anglii.
Faworytem bukmacherów jest Atletico Madryt, nie jest to zdecydowany faworyt, jednak to drużyna z Hiszpanii ma większe szanse na zwycięstwo niż Leicester. Jeśli chodzi natomiast o awans to faworytem jest Atletico i to znacznie.
Jednak myśląc przyszłościowo jeśli chodzi o Ligę Mistrzów to dużo większe szanse żeby sobie poradzić w dalszej rundzie miałoby Atletico Madryt, które posiada dużo mocniejszy skład jeśli chodzi o nazwiska i dużo lepszą ławkę rezerwowych.
Wiele osób po ciuchu liczy na mistrza Anglii z czystej sympatii, którą zespół zyskał w poprzednim sezonie ligowym, gdy wygrał ligę zadziwiając tym faktem wszystkich, w tym samych siebie. Leicester w tym sezonie nie jest już rewelacją w lidze, mimo to są poza strefą spadkową i mogę skupić się bardziej na Lidze Mistrzów. Gra w tych prestiżowych rozgrywkach jest nagrodą dla każdego gracza z ich drużny, również jest to okazja do zaprezentowania się i wypromowania swojego nazwiska, a okienko transferowe tuż, tuż.
Mecz ten nie wzbudza takich emocji jak pozostałe ale w Lidze Mistrzów nie ma meczów nieciekawych, więc to również powinno być świetne widowisko dla kibiców. W meczu tym obstawiam remis, najprawdopodobniej bramkowy, co da awans drużynie z Madrytu.
Myślę, że jeśli Leicester odpadnie w tej fazie rozgrywek, to nie będzie to żadna tragedia dla mistrza Anglii. Mimo wszystko zostaną zapamiętani na długo za waleczność i sportowy charakter do gry.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *